SİVASLILAR 11 MAYISTA SARIYER’DE BULUŞUYOR….

3 Mayıs 2013, Cuma, 10:45 | Guncel, Kültür ve Eğitim | 624 okundu | 0 yorum
madimak2
“11 Mayıs 2013 Cumartesi günü Sarıyer’de Sivas rüzgarı esecek.” Sarıyer Sivaslılar Derneği ile Sarıyer Belediye Başkanlığının ortaklaşa düzenleyecekleri “SİVASLILAR 11 MAYISTA SARIYER’DE BULUŞUYOR” adlı etkinlik Sarıyer’de kültürler buluşmasına sahne olacak.

Sivas’ın yöresel yemeklerinin özellikle Madımak Aşı yemeğinin ikramının yapılacağı Yöresel sanatçılar olan   Sebahat Akkiraz, Mustafa Özaslan, Enver Merallı, Yıldıray Tütüncü, Ercan Bayraklı,  Ali Erdinç, Yıldırım Burak Nazmi Can, Gülsüm Gül,Çiğdem Karabulut ve bazı sürpriz sanatçıların sahne alacağı etkinlik gün boyu Sarıyer İstinye Tersane alanında gerçekleşecektir.

Konuyla ilgili düşüncelerini aldığımız Sarıyer Sivaslılar Derneği Başkanı Sevgi Atalay,“SİVASLILAR 11 MAYISTA SARIYER’DE BULUŞUYOR” etkinliğimize yaklaşık bir aydır yaptığımız toplantılar ile birlikte hazırlık yapıyoruz. Gerek Belediyemizin desteği gerekse İstanbul’da kurulmuş il, ilçe ve köy dernek başkanı ve yönetimlerinin katkıları ile Sarıyer’de güzel ve coşkulu bir etkinlik yapmayı istiyoruz. Özellikle program alanı ile ilgili desteklerinden dolayı İstinyeliler Derneği yönetimine de ayrıca teşekkür ederim. Tabii ki bu etkinliğin en büyük güzelliği başta Sarıyerli Sivaslı dostlarımız olmak üzere programdan haberdar olan tüm kıymetli dostlarımızın aileleri ve komşuları ile birlikte katılımı olacaktır. Ailece tüm hemşerilerimizi etkinlikte görmeyi arzu ederiz. Fakat en önemlisi Sarıyer’de kültürler buluşması olması nedeniyle programa katılacak her Sivaslı hemşerimizin mahallesinde komşusu olan Karslı, Trabzonlu, Erzincanlı, Rizeli, Muşlu, Samsunlu,  Giresunlu, Erzurumlu, Kastamonulu vs. getirmesini arzu ediyoruz. Sivas kültürünü, Sivas yemeklerini ve misafirperverliğimizi bu dostlarımıza o gün göstermek bizlerin birinci sıradaki asli görevimiz olacaktır. Sarıyer’de kültürler buluşması bu şekilde daha güzel ve anlamlı bir durum alacaktır.

Madımak yemeğimizin lezzetini bu dostlarımıza tattırmak isteriz. Sarıyer tüm hemşeri dernekleri ile bir ailedir. Bizlerin de güzel bir aile ortamında gerçekleştirmeyi düşündüğümüz bu etkinliğimiz bu sayede daha da kaliteli ve lezzetli bir durum alacaktır. Bu sebeple başta tüm Sarıyerliler olmak üzere 11 MAYIS CUMARTESİ günü tüm dostları Sarıyer’de buluşmaya ve Madımak aşı lezzetini birlikte tatmaya davet ediyorum” dedi.

 

Benzer Yazılar


Anahtar Kelimeler:

YORUM YAZ


Henüz yorum yapılmamış.