Encümen Seçimleri Chp’lilere Keşke 1 Nisan olsaydı, dedirtti…

4 Nisan 2013, Perşembe, 1:11 | Guncel, Politika | 480 okundu | 0 yorum
encumen
Encümen seçimleri için CHP grubu Nasuh Aşantuğrul, Oktay Aydın ve Ekrem Tekçe aday gösterdi. Muzaffer Abdaloğlu ile Timur Göksoy bağımsız olarak aday oldular. AK Parti’den Yakup Güngör Mutlu aday oldu.

Seçim Chp için Hüsran oldu

CHP’li ve MHP’li meclis üyelerinin de oyunu alan AK Partili Yakup Güngör Mutlu 21 oyla seçimi en ön sırada tamamladı. Nasuh Aşantuğrul 19, Timur Göksoy da 18 oy alarak encümen üyesi seçildiler. Diğer adaylardan Oktay Aydın 16, Muzaffer Abdaloğlu 16, Ekrem Tekçe de 12 oy aldı.

Oyların sayılmaya başlaması öncesi Ak Partili Yakup Güngör Mutlu, “Başkan benimle çalışmaya hazır mısın?” diye espri yaptı. Sonuçlardan sonra Mutlu tebrikleri kabul etti. “Bu kadar oyu nasıl aldın?” sorusuna ise, “Sevilmek güzel bir duygu. Başkan bile bana oy verdi” diye cevap verdi.

Alınan sonuçlardan memnun olmayan CHP grubunun moral bozukluğu grup odasından dışarıya yansıdı.

CHP grubunda yaşanan krize karşı AK Parti grubunda sevinç vardı.

AK Parti İlçe Başkanı Hüseyin Özdemir basına yaptığı açıklamada Sarıyer tarihinde az rastlanan bir olay olduğunu belirterek, “Bu sonuç CHP için iflasın, bitmişliğin göstergesi oldu. AK Parti olarak 2014 seçimlerini aldığımızı buradan açıklıyorum. 5 yıl kaybeden Sarıyer’imizi güzel günler bekliyor” dedi.

Benzer Yazılar


Anahtar Kelimeler:

YORUM YAZ


Henüz yorum yapılmamış.